Lido di Jesolo, největší továrna na zábavu

Do Itálie se jezdí najisto za zábavou, písečnými plážemi a jídlem. V severní části Itálie můžete vybírat s několika krásných letovisek a právě proto, že jsou si hodně podobná, neuděláte při výběru chybu. Lido di Jesolo má jedno prvenství, je největší z těchto letovisek a nabízí až 15 kilometrů písečných pláží se zlatým pískem. Potěší vás i blízkost Benátek, pouhých 21 kilometrů a krátká vzdálenost z Česka, asi 800 kilometrů.

Celé letovisko se rozděluje do několika místních částí – západní Faro (maják), východní Pineta a hlavní zóna Centro. Jednotlivé části spojuje místní autobusová doprava.

Pláž Lido di Jesolo; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Život se zde odehrává na pláži, kde je nekonečně sportovních aktivit, pak v zábavních a vodních parcích – Aqualandia a lunapark Jesolandia a večer vašemu zájmu neuniknou dlouho otevřené kavárny a restaurace v centru nebo na promenádě.

Vodní park Aqualandia má asi 26 vodních atrakcí s největší skluzavkou na světě a nejvyšším bungee jumpingem v Evropě. Pokud sem pojedete mimo sezónu (v červnu nebo září) a ubytujete se v kempu minimálně na 7 nocí, máte vstup zdarma pro celou rodinu.

Pláže jsou zde placené a v ceně je plážový servis – dvě lehátka a slunečník. Pláž končí betonovým chodníkem a za ním je první řada hotelů na pláži. Některé hotely mají na pláži vlastní lehátka příslušné barvy a mohou nabízet tento servis zdarma.

Veřejná pláž bez lehátek je nedaleko od náměstí Piazza Brescia, která nemá vysoký standard a nejsou tu plavčíci. Určitě i proto, abyste raději utratili za plážový servis. Jestliže máte dostatek odvahy, můžete projít dopředu před lehátka a dát si ručník na písek.

Vodní park Aqualandia; Zdroj: aqualandia.it

Pokud zde chcete trávit dovolenou v hlavní sezóně, zajistěte si ubytování v hotelu nebo apartmánu raději s předstihem. Většina ubytování je přímo na pláži, popřípadě v první řadě. Hotely s bazénem nebo s plážovým servisem budou o něco dražší. Na druhou stranu, mimo sezónu je větší boj o klienty a ceny jsou více konkurenční.

Nudou trpět určitě nebudete. Na přelomu června a července hostí Jesolo každoročně festival soch z písku, vstupné je cca 1,5 euro a staví se na určité téma. V srpnu se pořádají festivaly s velkými ohňostroji na pláži.