Caorle - městečko mnoha pokladů

Bývalý románský přístav, dnes oblíbené turistické letovisko severního Jadranu, vzdálené 50 km severně od Benátek. Caorle i sousední Bibione se soustředí na nabídku dovolené hlavně pro rodiny s dětmi s ubytování v apartmánech nebo hotelech. K tomu jim samozřejmě přeje příroda svými písečnými plážemi a pozvolným vstupem do moře.

Pláže Caorle; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Caorle může nabídnout poklady, které se skrývají uvnitř městečka, například dominantní románskou věž zvonice, přístav, náměstíčka či kouzelné uličky mezi starými domy, které vás zavedou rovnou do minulého století. Toto vše odlišuje Caorle od ostatních poněkud jednotvárných letovisek. Dodnes se město pyšní bazilikou San Stefano s 48 metrů vysokou zvonicí.

I zde je klasické letovisko dělené na tři částí, jako například v sousedním Bibione.

První je samotné městečko Caorle – Levante a Ponente, které bylo v minulosti velice podobno Benátkám, jelikož ulice byly spíše vodními kanály.

Druhou částí je Porto Santa Margherita, což je moderní letovisko, které dělí od staré části města pouze řeka Livenza, právě tady naleznete všechny služby, které vám zpříjemní vaši dovolenou.

Třetí částí je Caorle Altanea a Duna Verde, nejmodernější část města, ve které naleznete většinou jen vilky s bazény.

Kameny u pláže ; Zdroj: casanovaresort.com

Pláže v Caorle se táhnou jak na sever tak na jih od historického centra a jsou písečné s pozvolným vstupem do moře. Možnost je tu využít jak pláže veřejné, tak i soukromé, a z převážné části i každodenně udržované. Kromě neplacených volných pláží v okrajových částech jednotlivých středisek a několika úseků mezi plážemi soukromými je i veřejný pás ležící těsně u vody, kde je zpravidla možno používat i vlastní slunečníky.

Na soukromých plážích si lze pronajmout plážový servis, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod.

Stabilita některých pláží a klidná hladina moře je zabezpečena také betonovými moly vybíhajícími několik desítek metrů do moře. Promenáda podél pláže je lemována vytesanými sochami a různými ornamenty.

Pláže Caorle; Zdroj:caorle.com

Nejen s dětmi můžete absolvovat 8 km dlouhou cyklostezku v Altanee, vhodnou i pro kolečkové brusle, aerobic, diskotéky, karaoke, lunapark, vodní park Aquafollie, animační programy, dětské parky s řadou atrakcí, dětská hřiště, dětský autodrom, tradiční sobotní trhy v historickém centru Caorle, koncerty, výlety lodí (i s možností rybaření).

Webkamera z části Caorle Ponente:

Webkamera z části Levante: