Bibione - s pejskem vás tu nevyženou

Bibione je asi nejznámější letovisko severní Itálie, kam Češi po revoluci ´89 zavítali. A stále ho milují. Letovisko zapůsobí na každého svou rozlehlou písečnou pláží 11 kilometrů dlouhou a až 30 metrů širokou. Příjemným doplňkem je kolonáda, která odděluje pláž od centra městečka a poskytuje vhodný prostor pro procházky podél moře.

Pláž Bibione; Zdroj: bibione.com

Přibalte si sebou do apartmánu nejen plavky, ale i kolečkové brusle, abys vaše cestování po promenádě bylo veselejší.

Dělení letoviska je na tři části – Bibione Spiaggia, Lido dei Pini a Pineda. Přímořské ulice s vysokými moderními budovami se střídají s uličkami plnými vilek v kvetoucích zahradách a rušné centrum zde kontrastuje s oázami klidu a pohody. Samozřejmostí jsou nesčetné obchody, restaurace s typickou italskou kuchyní, útulné bary, herny pro děti i dospělé, úterní velké trhy, zábavní park Lunapark a moderní diskotéky.

Pokud hledáte více historické letovisko, zkuste sousední Caorle

Bibione se také stalo moderním lázeňským centrem – „Bibione Termae“. Lázně zde využívající 52°C teplou vodu vyvěrající z hloubky 400 m. Voda je vhodná zejména při bahenních zábalech, pro inhalaci a léčbu vaskulárního systému. Poslední část lázní, vybudovaná v roce 2005, je určená pro neurologickou a ortopedickou rehabilitaci.

Od roku 2008 zde můžete strávit dovolenou i se svým psem. Vám je věnována „Pluto Beach – La Spiaggia di Pluto“, která se nachází na východ od centra – Via Procione (poslední oblast před sektorem 1). Koupaliště u moře nabízí slunečníky, lehátko pro zákazníka a pro psa, misku a vodítko.

Pluto beach; Zdroj: bibione.com

Děti si zde budou připadat jak v pohádkovém ráji. Mnoho atrakcí je laděno do známých pohádkových postav a možná budete překvapeni, co vše vaše dětičky znají. Během sezóny jsou na pláži organizované animační programy.

Stačí dítě zapsat na některou oblíbenou aktivitu. Vyzkoušet může třeba stavění hradu z písku, zahrát si na piráty nebo jachtaře. Holčičky se budou cítit jak Malé mořské víly při plavání s rybami nebo při sběru mušlí. Klasikou jsou trampolíny, houpačky, skluzavky, kolotoče a všudypřítomná zmrzlina.

Cyklistika je tím pravým doplňkem dovolené a to právě i s dětmi. Žádné markantní převýšení zde nenajdete a 30 kilometrů značených cyklotras dáte dovolenkovým tempem. Zastavit se přitom stihnete na některé z farem a nebo v dobrém vinařství, kde ochutnejte místní přírodní produkty.

Naučné stezky budou tou pravou volbou pro poznání krajiny borového dřeva, laguny a venkova s místní florou a faunou. V blízkosti je národní park Valle Grande a Vallesina.

Tržiště; Zdroj: bibione.com

Co se týče ubytování, možností ubytování v apartmánech je mnoho. Oblíbená jsou italská villaggio v udržovaných resortech, kempech, kde je dostatečné zázemí a relativní klid – nenachází se blízko centra města. Vybírat lze z tří a čtyř hvězdičkových resortu a nezapomeňte kouknout i jak je daleko pláž.

Webkamera Bibione Spiaggia