Lignano - ráj letní zábavy

Písečné pláže pro dospělé, děti i psí mazlíčky

Lignano se rozkládá na poloostrově omývaném z jihu a východu Jaderským mořem a ze severu vodami Maranské laguny.

Patří mezi jedno z nejoblíbenějších letovisek severní Itálie. Výhodou je malá vzdálenost z České republiky (z Prahy 760 km a Brna 680 km), výborný turistický servis a 8 kilometrů dlouhá písečná pláž.

Rodiny s dětmi uvítají pozvolný vstup do moře a množství atrakcí – aquapark Aquasplash, zábavný park Gilliverlandia a lunapark v části Pineta. Kdo si chce zpříjemnit dovolenou golfem, najde zde 18-ti jamkové hřiště. Apartmánů s bazénem nebo bez je tu mnoho, ale je nutné si ubytování zařídit před dovolenou.

Aquapark Aquasplash; Zdroj: turismofvg.it

Sport objevíte všude. Na pláži uvidíte plážový volejbal, windsurfing, plachtění, vodní lyže a nebo jezdce na koních. Kdo si bude chtít večer zatancovat a užít diskoték, k nejpopulárnějším patří Piazza a největší Discoteca Miro, která má 7 tanečních parketů a ještě lze doporučit Pan Charlie Disco, kam chodí pravé italské hvězdy.

Do Itálie se jezdí i kvůli výborné kuchyni, a tak určitě ochutnejte legendární šunku San Daniele a prestižní regionální vína DOCG Ramandolo , Picolit, Rosazzo a Tazzelenghe.

Většina pláží je v Itálii placených (s plážovým servisem). Ceny za pronájem plážového servisu se liší dle lokality a termínu pobytu, dle umístění na pláži (1. a 2. řada bývá za extra příplatek) a pohybují se zhruba od € 8–20 za den. Plážovým servisem se rozumí 1 slunečník a 2 plážová křesílka.

Pláž Lignano Pineta; Zdroj: turismofvg.it

Letovisko je rozděleno do tří částí:

Lignano Sabbiadoro – město tisíce restaurací, barů a obchodů. Najdete zde opravdu vše co se týče pravého ruchu dovolené. Klid a pohodu na pláži najdete na východním konci města u starého červeného majáku. Pláže se pyšní Modrou vlajkou. Ubytování dopuručujeme zařídit před dovolenou v apartmánech.

Kdo nechce být na dovolené bez svého pejska, je v Sabbriaro pro pejsky vyhrazena pláž – Dog beach, a tady je veškerý servis přes žrádlo, hračky, sprchy i servis péče.

Lignano Pineta – oddělená od Sabbiadora piniovým hájem, byla první rezidenční zónou Lignana, pro niž jsou charakteristické nižší budovy ponořené do zeleně. Sem míří hlavně rodiny s dětmi, protože tady je nejvíce zábavných atrakcí.

Lignano Riviera – nejklidnější čtvrť Lignana, se svými uličkami obklopenými zelení je ideálním místem pro strávení klidné rodinné dovolené ve stínu borovic.

Pláž Lignano Sabbiadoro; Zdroj: turismofvg.it

Po několika dnech by to určitě chtělo nějaký výlet do okolí. Historii si zajeďte užít třeba do 60 kilometrů vzdáleného města ve vnitrozemí Pordenone a nebo o kousek dál po pobřeží do Benátek. Ty není potřeba představovat, ty je nutno alespoň jednou za život navštívit.
Pokud se chcete držet letoviska a netrpíte mořskou nemocí, využijte některou z nabídek lodních výletů kolem pobřeží, pořádají se ze všech letovisek.